Mevlana Değişim Programı

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır. 23 Ağustos 2011 tarih ve 28034 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmelik ile birlikte yurt dışındaki yükseköğretim kurumları ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişiminin önü açılmıştır. 

Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en fazla bir yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 hafta süreyle dünyadaki yükseköğretim kurumlarında ders vermek üzere programdan faydalanabilirler. Benzer şekilde dünyanın bütün bölgelerinden de öğrenci ve öğretim elemanları Türkiye'deki yükseköğretim kurumlarına program kapsamında gelerek eğitim-öğretim faaliyetlerine katılabilirler. 

Diğer değişim programlarından farklı olarak, hiçbir coğrafi bölge ayrımı olmaksızın değişim programı bünyesindeki hareketlilik bütün dünyadaki yükseköğretim kurumlarını kapsamaktadır. (Erasmus programı kapsamındaki ülkeler hariç tutulmuştur.) 

 MEVLANA DEĞİŞİM TEMSİLCİLERİ LİSTESİ

S/N

ADI SOYADI

BÖLÜMÜ

1

Arş. Grv. Neşe ÖZKAN

Biyomedikal Mühendisliği

2

Arş. Grv. Dr. Emre AKARSLAN

Elektrik Mühendisliği

3

Doç. Dr. Harun DIRAMAN

Gıda Mühendisliği

4

Doç. Dr. Mevlüt GÜLLÜ

Harita Mühendisliği

5

Yrd. Doç. Dr. Cahit GÜRER

İnşaat Mühendisliği

6

Doç. Dr. Çağlar ÖZKAYMAK

Jeoloji Mühendisliği

7

Yrd. Doç. Dr. Derya Yeşim HOPA

Kimya Mühendisliği

8

Yrd.Doç.Dr. Muhammed Fatih CAN

Maden Mühendisliği

9

Yrd.Doç.Dr. Süleyman AKPINAR

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

Ayrıntılı bilgi için : http://uim.aku.edu.tr/mevlana/ 

                          https://mevlana.yok.gov.tr/     bakınız.

Hızlı Erişim

Akü Medya