Sevgili Öğrenciler,

Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Harita Mühendisliği ve Seramik Mühendisliği bölümleriyle birlikte 2001 yılında eğitim – öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Fakültemiz bünyesinde şu anda Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği olmak üzere toplamda 9 bölüm ile eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fakültemizin vizyonu; öğrencilerin mühendislik yeteneklerini geliştirmek ve günümüzün modern mühendislik dünyası ile mühendislik temellerinin bütün alanlarında başarılı öğrencilerin yetiştirilmesidir. Bu doğrultuda Fakültemizin hedefleri arasında;

  • Paydaşların ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun hizmetler vermek,
  • Evrensel bilim ilkeleri ışığında bilgi ve teknoloji üretmek,
  • Bölgesel, ulusal ve uluslararası sorunlara çözümler sunmak,
  • Küresel rekabete hazır bireyler yetiştirmek,
  • Yerel dinamiklerle uyumlu olarak doğal taş, jeotermal, gıda ve sağlık alanlarında ön plana çıkmak gibi hedefler yer almaktadır.

Mevcut imkânlar ve laboratuvar koşulları altında Fakültemizde alacağınız eğitim ile yaşantınızın bundan sonraki süreçlerinde mesleğini seven ve kariyer sahibi başarılı mühendisler olabilmeniz dileğiyle, eğitim-öğretim hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Ahmet YILDIZ

Dekan

26 Şubat 2016, Cuma 3521 kez görüntülendi